Інформаційний хаб

Мета створення місцевого інформаційного хабу — надати громадським організаціям, активним громадянам, представникам бізнесу та влади незалежний майданчик, на якому вони зможуть висловити свої погляди, донести до мешканців території свої пропозиції, звітувати перед громадою, або публічно узгодити позиції різних груп мешканців. Цілком впевнений, що місцевий інформаційний хаб дозволить дуже швидко сформувати осередки мешканців на базі спільних інтересів та побудувати самоврядну Громаду.

 

 

 

Що це буде?

  • Відкритий майданчик для спілкування громадськості і влади.
  • Інформаційний центр для мешканців району.
  • Можливість розповсюдження інформації про місцеві ініціативи.
  • Об'єднання зусиль для просування громадських ініціатив.

Наші програми

  • Вільна камера
  • Самоврядна Оболонь
  • Освітні програми
  • Мистецька Оболонь
  • Дискусійний клуб
  • Оболонь молода
  • Мамуся

 

 

Самоврядування.

Демократія майже не змінилася під впливом технологій. Як і раніше ми голосуємо раз у декілька років та спостерігаємо як політики коять дурниці. Можливо, найближчим часом все буде інакше. Колись людей стало занадто багато для того, щоб вони могли збиратися разом і приймати рішення з будь-якого важливого питання у галузі управління державою. Але мережеві технології надають нам нові можливості збиратися, обговорювати та приймати рішення. Думки про те, що інформаційна революція впливає на традиційні механізми управління державою стала незаперечною. Люди, які озброєні інформаційними технологіями, потребують іншої держави. Вертикальна структура суспільства руйнується та перетворюється в мережу. Відповідно, повинна змінюватися і модель керування.

Електронною демократією зараз називають різні речі — починаючи з онлайн-сервісів які надає держава до системи напрацювання Громадою рішень в електронній формі і втілення їх у життя. Насправді, електронна демократія це технологічні напрацювання завдяки якім громадяни можуть безпосередньо приймати участь в управлінні державою, прийнятті політичних рішень.

Давайте разом розбудовувати наше життя, а не довіряти це владним структурам.

Самоврядування

Жива Оболонь

Громадська організація “Обʼєднання Толока” ініціювала проект “Жива Оболонь”. Суть проекту полягає у наступному - завдяки обʼєднанню зусиль громадськості, представників державних органів влади та представників місцевого бізнесу реалізується низка проектів, які направлені на покращення умов проживання в Оболонському районі міста Києва. Основною метою є конструктивна активізація інститутів громадянського суспільства завдяки співпраці представників різних секторів — державного, бізнесового та громадського.

Для досягнення мети пропонується використання інструменту, подібного до “Бюджету участі”, який був запроваджений КМДА, але при залученні інших джерел фінансування, які знімають наявні обмеження при фінансуванні з міського бюджету.

Цікавою родзинкою є те, що реалізації такого проекту на території з кількістю мешканців, що є більшою ніж в деяких країнах (наприклад, більше ніж в Ісландії) є новацією не тільки для Києва, але й для інших демократичних країн.  

Ми самі будуємо своє майбутне!

До серпня 2016 року ми повинні обрати керуючу компанію, яка буде обслуговувати наші будинки. Ми всі усвідомлюємо, що це буде комерційна компанія і основним її завданням буде заробіток грошей для власників.Ми переконані у тому, що створення нами самими керуючої компанії, яка буде працювати на нас і нами контролюватися та керуватися є єдиним вірним шляхом. Навіщо нам платити свої гроші комусь?

Але, доки ми не об'єднаємося у Громаду, ми не зможемо нічого зробити. Створення Громади - не складний процес, але доволі клопітний. Коли нас буде багато, ми реально зможемо добиватися від влади саме того, що потрібно нам. 

Безперечною перевагою легалізованої громади є те, що ми будемо мати повноваження не тільки нашими будинками, а і зможемо керувати територією, на якій мешкаємо. А це надходження від вбудованих та окремих приміщень, кіосків, рекламних носіїв ... Ці всі гроші будуть йти у Громаду, а не у кишеню чиновників. Ми впевнені у тому, що Громада зможе з користю для своїх членів використати ці гроші.

Приєднуйтесь!