1 квітня в приміщенні Київської міської ради (вул. Хрещатик, 36)  відбулося засідання інтерактивного круглого столу «Україна-Голландія» на тему: «Україна, Громадянське суспільство. Шляхи та напрямки розвитку»,  ініційоване членом Громадської ради при Київській міській державній адміністрації Сергієм Яригіним, громадською організацією «Об'єднання Толока» за підтримки Піратської партії Голландії та українських піратів.

Основною метою заходу було знайомство представників громадських організацій у різних країнах, обмін досвідом, налагодження контактів між організаціями для подальшої співпраці. Окремою темою для обговорення була адаптація учасників АТО до мирного життя.

Незважаючи на величезну кількість українських заходів напередодні  референдуму в Голландії, проведення круглого столу з представниками громадянського суспільства викликало зацікавленість у представників ЗМІ,  політичних партій, громадських організацій та просто активних громадян. І, як не дивно, двох годин спілкування виявилося замало.

Від України в зустрічі брали участь:

- Лада Рослицьки – ведуча, представник громадського телеканалу UaToday;

- Юрій Луканов – Голова Незалежної медіа-профспілки України;

- Олена Єскіна – Громадське об'єднання «Київське Віче»;

- Поліна Баліцер – перший заступник директора КП «Київська міська лікарня ветеринарної медицини»;

- Світлана Драннікова та Павло Юрковський – представники ГО з Білорусії;

- Ростислав Лукач – представник реанімаційного пакету реформ.

- Петро Клименко – голова асоціації приватних детективів України;

- Сергій Яригін – голова ГО «Об'єднання Толока» та ВГО «Українське Піратське Співтовариство»;

З боку Голландії були присутні:

- Ad Merks - member of the NGO Platform for Ukraine, and a representative of certain Dutch politcal party, editor of the magazine “Oekraine”;

- Mattijs Pontier - representative of Pirate Party

- Tatjana Kochetkova - director at Aletheia Center

- Irina Grivnina -Russian dissident, journalist and literary translor

- Grigori Pasternak- Russian dissident, ICT-er

Підсумком круглого столу став обмін контактами між громадськими організаціями і домовленість провести наступну зустріч більш широким складом та продовжити обговорення тих питань, яких присутні тільки встигли  торкнутися.

Хочеться відмітити інноваційний формат проведення заходу, а саме:  телеміст, організований за допомогою новітніх і водночас доступних засобів комунікації. Це, наразі, перший захід у такому форматі, який довів, що формат телемосту – ефективний та простий інструмент для спілкування людей, які знаходяться на відстані один від одного: в іншому місті, в інший країні, на іншому континенті.

Щиро бажаємо щоб у таких зустрічах брала участь більша кількість громадських організацій та активних представників громадянського суспільства, тому що досвід проведеного круглого столу показав ефективність таких зустрічей.

На черзі проведення аналогічних заходів з Ісландією та Німеччиною.