Стаття 2.

Суверенітет України поширюється на всю її територію. Україна є унітарною державою.

Стаття 7.

 В Україні визнається і гарантується місцеве самоврядування.

Конституція України

Місцеве самоврядування

Форма правління, яка існує для вчасного та ефективного вирішення проблем місцевого значення.

По всій країні йде процес формування Громад і тільки у Києві мовчать про це. У законодавстві України є форма самоорганізації населення - Осередки Самоврядування населення (ОСН). Ця форма самоврядування дозволяє керувати територією. Щось схоже є багатьох країнах - Німеччині, Франції, Фінляндії, Швейцарії, польщі та у багатьох інших. 

Кожна Громада має певні повноваження по управлінню територією. Також на території Громади є різноманітні джерела доходу - на даху будинку встановлена мобільна вежа, над дорогою розташована рекламна конструкція, біля зупинки стоїть торговий кіоск, приміщення у будинках. За це все платяться гроші. Сьогодні ці гроші йдуть у кишені чиновників. Це все джерела доходу Громади. У разі створення ОСН та передачі йому повноважень ці гроші буде отримувати Громада та витрачати їх на свій розвиток. 

Вільний доступ до інформації

Найвагомішим важелем Громади є незалежні ЗМІ, які працюють на Громаду і захищають її інтереси. Толока вде доволі довгий час займається проектом створення громадської телевізійної студії Оболонського району.Ця студія стане потужним важелем у спілкуванні з владою, інструментом просування громадських ініціатив, відкритим майданчиком для висвітлення будь яких місцевих проблем.

Важливим аспектом діяльності Громади та її органів є контроль над фінансами та прийняттям рішень. Завдяки місцевим ЗМІ є можливість забезпечити відкриту та прозору діяльність всіх органів починаючи від будинкового комітету і закінчуючи керуючою компанією.Створення умов для доступу кожного члену Громади до повних данних господарської діяльніості і прийняттю рішень унеможливить зловживання з боку співробітників та керівників різноманітних органів. 

Здешевлення життя

В літку 2015 року ВР прийняла низку законів, які докорінним чином змінюють галузь ЖКГ - відбулася її повна комерціалізація. До липня 2016 року ми всі повинні визначитися з керуючою компанією, яка буде обслуговувати наші будинки. Враховуючи що це комерційні компанії, природно що вони будуть отримувати прибуток від своєї діяльності.

Але набагато правільніше створити свою безприбуткову структуру. Так ми не тільки знизимо розмір нашої квартплати, а ще і створимо робочі місція для членів нашої Громади. Сьогодні, коли знайти роботу майже неможливо, багато наших сусідів сидять вдома і не працюють. Навіщо втрачати можливість забезпечити їх роботою? Ми самі можемо створити робочі місця для наших сусідів. Звісно, вони будуть працювати більш сумлінно. А як може бути інакше, коли працюєшь на себе і кожного дня дивишся у очі тим, хто платить тобі зарплату?